חמישה חודשים של הפגנות ושביתות, צמיגים בוערים ומחסומי דרכים, דגלים מתנופפים ועימותים עם צבא הכיבוש, אלפי פצועים ויותר מ-150 חללים, חמישה חודשים שבהם קראתם יום יום: הלאה הכיבוש!

מאבק הגבורה שלכם משך אליו, ובצדק, את תשומת לבה של דעת הקהל העולמית. גם בתוך ישראל הולך וגדל המיעוט שקלט את המסר: על ישראל לצאת מכל השטחים הכבושים, ולהכיר בזכות ההגדרה העצמית של העם הפלסטיני, כולל זכותו להקים מדינה עצמאית על אדמת מולדתו.

אנו, חברי הארגון הסוציאליסטי בישראל (מצפן), באים אליכם היום כדי להביע סולידריות עם מאבקכם נגד הכיבוש, ואת הערכתנו לכוח העמידה שלכם מול אמצעי הדיכוי הברבריים שמפעיל נגדכם שלטון הכיבוש. בתוך ישראל אנחנו נאבקים זה שנים נגד הציונות ולמען חיים משותפים של פלסטינים וישראלים בשלום ובשוויון זכויות מלא, לאומי ואזרחי. כבר לפני יותר מ-20 שנה, מיד עם תום מלחמת יוני 67', קבענו בפומבי כי זכותו וחובתו של כל עם כבוש להיאבק לחרותו. על הצורה שבה עשיתם זאת בחודשים האחרונים נותר לנו רק לומר: כל הכבוד.

כל הכבוד לילדי האבנים. כל הכבוד לנשים העומדות בשורה הראשונה של המאבק. כל הכבוד לצעירות ולצעירים המסכנים את חייהם ואינם נרתעים. כל הכבוד לפצועים ולאסירים המחזיקים מעמד למרות הקשיים. כל הכבוד להמונים הפלסטיניים, המוכיחים לישראלים שוב ושוב כי עם המדכא עם אחר אינו יכול להיות חופשי. הלאה הכיבוש!

הארגון הסוציאליסטי בישראל (מצפן)

תל אביב-יפו, מאי 1988 

تضامنا مع الانتفاضة الفلسطينية !

خمسة أشهر من المظاهرات , الاضرابات , الاطارات المشتعلة , حواجز الحجارة , الأعلام الخفاقة والصادمات مع جيش الاحتلال , آلاف الجرحى وأكثر من مائة وخمسين شهيدا . خمسة أشهر وانتم تهتفون كل يوم : يسقط الاحتلال !

لقد استقطب نضالكم البطولي , وعن حق , أنظالر الرأي العام العالمي . وداخل اسرائيل أيضا تنمو وتزداد تلك الأقلية التي استوعبت العبرة: على اسرائيل الخروج من جميع الأراضي المحتلة والاعتراف بحق تقرير المصير للشعب الفلسطيني بما فيه حقه في اقامة دولة مستقلة فوق تراب وطنه .

نحن أعضاء المنظمة الاشتراكية في اسرائيل (الماتسبين) نعرب عن تضامننا مع نضالكم ضد الاحتلال وتقديرنا لصمودكم في وجه وسائل القمع البربري التي تمارسها سلطات الاحتلال ضدكم . اننا نناضل في اسرتئيل منذ سنوات طويلة ضد الصهيونية ومن أجل العيش المشترك للفلسطينيين والاسرائيليين بسلام ومساواة كاملة في ااحقوق القومية والمدنية . وكنا قد عينا غداة حرب حزيران سنة 1967 وقبل أكثر من عشرين عاما ان من حق وواجب كل شعب محتل (بالفتح) ان يناضل من أجل تحرره . اما من شكل النضال الذي تخوضونه منذ أشهر فلا يسعنا الا ان نقول: تحيات الاجلال والاكبار .

تحية لأطفال الحجارة . تحية للنساء الواقفات في الخط الأول للنضال . تحية للصبايا والشبان الذين يقتحمون المخاطر ببسالة واقدام . تحية للجرحى والأسرى الصامدين رغم المشاق والصعاب . نحية للجماهير الفلسطينية التي تثيت للاسرائيليين المرة تلو الاخرى ان شعبا يضطهد شعبا آخر لا يمكن ان يكون حرا .

يسقط الاحتلال !

المنظمة الاشتراكية في اسرائيل (الماتسبين)

تل أبيب – يافا , أيار 1988