שטח משוחרר (39): פטריוטים מזוינים

2024-05-11T13:14:03+03:00אוקטובר 29, 1982|קטגוריות: מסמכים, שטח משוחרר|תגיות: , , , , |

כמה ימים לפני רצח הנער הפלסטיני התגלה תוכנו של מסמך שחובר על ידי מה שמכונה "מועצת היישובים היהודיים ביהודה, שומרון וחבל עזה", מעין תוכנית פעולה לחודשים הקרובים. נאמר בו בין השאר, כי יש לפעול נגד ראשי עיריות ערביים בשטחים הכבושים. הדבר אינו מפתיע, אם זוכרים שהמתנקשים בחייהם של ראשי העיריות בשכם, רמאללה ואל-בירה מסתובבים עדיין חופשיים, חרף כל הבטחותיו של ראש הממשלה ללכוד אותם ולהעמידם לדין.

אלא שלא רק בערבים מתכוונים מחברי המסמך לטפל; בכוונתם לפעול גם נגד אישים ישראליים – לסלק את יוסף בורג מן הזירה הפוליטית ולמנוע את שובו של עזר וייצמן.

ועוד נאמר במסמך ה"פטריוטי" הזה, שיש לפעול נגד אנשי התקשורת "המשתוללים" ונגד אנשי שלום עכשיו "המלשינים", לבחון את אפשרויות השיבה לסיני ולבדוק דרכים כדי להשתלט על הר-הבית. תוכנית שלמה ומקיפה להגביר את עול הדיכוי בשטחים, להשתלט על שטחים ערביים נוספים, להעמיק את הטרור ולהרחיבו.

אם כן, לא רק הפלסטינים על הכוונת – כולנו על הכוונת. ה"פטריוטים" יורים!

יום שלישי, שום דבר לא קרה –

נער ערבי ברחוב נורה

אלה הן שתי שורות (מצוטטות מהזיכרון) מתוך שיר בהצגה "הפטריוט"; שרים אותו חמישה מתנחלים חמושים ברובים, אנשי גוש אמונים המתארים את שגרת חייהם. אבל זוהי גם המציאות היומיומית בשטחים הכבושים: ביום שלישי השבוע – למחרת הבכורה האסורה של "הפטריוט"! – פתחו מתנחלים באש לעבר נערים פלסטיניים מפגינים והרגו את האשם לוטפי אבו-מסלם, בן 14, יליד מחנה הפליטים בלטה שליד שכם. זהותו של שופך-דם-נקיים זה ידועה: זהו מתנחל מהיישוב חיננית. פטריוט כשר למהדרין.

לפי מקרים דומים בעבר, יש לשער שגם הפעם לא יועמד הרוצח לדין. בישראל של היום אסור רק להציג רצח ערבים על הבמה; אבל לרצוח בפועל – זה כבר משהו אחר…

*

הצטרפו אלינו בכתיבה ובמימון של מודעות "שטח משוחרר" – כל קורבן יירצה, כל מתת נאמנה, ובמיוחד 200 שקל לחודש (בחיי, זה לא הרבה).

העורכים האחראיים השבוע: רלה מזלי, גילה פלינט, יואב רן, הרצל שוברט, קרן תורג'מן.

"הארץ", 29.10.82

[המודעה התפרסמה ב"הארץ", 29.10.1982]

[מאמר על "שטח משוחרר" מאת אודי סיבוש]

עבור למעלה