שטח משוחרר (33): ותשקוט הארץ…

2024-04-29T14:25:16+03:00ספטמבר 17, 1982|קטגוריות: מסמכים, שטח משוחרר|תגיות: , , , , |

לא את בשיר אל-ג'ומייל באנו לקבור היום, אלא את המדיניות של מנחם בגין ואריאל שרון, שסללו בפניו את הדרך אל פיסגת השלטון בדמם של אלפי בני אדם חפים מפשע – לבנונים, פלסטינים וישראלים. מי יתן את הדין על כך?

מנחם בגין ואריאל שרון – אחד משיח צר-אופק והשני ביריון אלים – הבטיחו לנו שלום וביטחון. "ותשקוט הארץ ארבעים שנה", פלט בגין ברגע של התרוממות הרוח. והנה, עינינו הרואות מה נותר מכל הבטחות השווא שלהם. דם ודמעות ותימרות עשן – והמלחמה עודנה נמשכת. מי יתן את הדין על כך?

נשיא ארצות הברית ניסה לצקת תוכן ממשי בתוכנית האוטונומיה של קמפ דייוויד. הממשלה ענתה לו בסירוב. המלך חוסיין הודיע על הכרתו בישראל. הממשלה ענתה לו בסירוב. ועידת מנהיגי ערב בפאז, בהשתתפותו הפעילה של יאסר ערפאת, פירסמה תוכנית שלום המבוססת על הקמתה של מדינה פלסטינית לצד מדינת ישראל. הממשלה ענתה להם בסירוב גדול. וכדי להוסיף חטא על פשע, בא ראש הממשלה ומודיע, כי לא רק מלחמות של "אין ברירה" מותרות המה, אלא גם מלחמות של "יש ברירה". מי יתן את הדין על כך?

המדיניות הישראלית היא מדיניות מטורפת. ראשיה, הוגיה ומתכנניה הוזים בהקיץ; הם חולמים על סדר אימפריאלי באזור, שבו הכל ייעשה כדברם, ואילו אנו משמשים להם בשר-תותחים. את לבנון הם הופכים לווייטנאם; ואת הארץ כולה – לדרום אפריקה. אם לא נצליח לעצור אותם, כולנו ניתן את הדין.

*

  • הקופה שלנו ריקה. אנו זקוקים לעזרתכם. הצטרפו אלינו והשתתפו במימון ובכתיבה – 200 שקלים בחודש.
  • הופיעה חוברת "שטח משוחרר", 50 שקלים.
  • העורכים האחראיים השבוע: אורית טל, יעל פרחי, הרצל שוברט, ולרי מלכי, פליקס לאוב.

"הארץ", 17.9.1982

 

[המודעה התפרסמה ב"הארץ", 17.9.1982]

[מאמר על "שטח משוחרר" מאת אודי סיבוש]

 
עבור למעלה