ההפגנה המשותפת נגד הכיבוש, כיכר מלכי ישראל בתל אביב, 5 ביוני 1980

הלאה הכיבוש!

לאחדות הכוחות נגד הכיבוש!

גם היום, לאחר שחלפו שלוש-עשרה שנים של כיבוש ישראלי בגדה המערבית וברצועת עזה, ממשיכים השלטונות הישראליים בפעולות דיכוי חמורות ביותר נגד בני העם הערבי הפלסטיני: הרס בתים, הפקעת אדמות, גירוש ראשי העיריות והקאדי של חברון, ירי על תלמידים ומפגינים, הטלת עוצר, מעצרים שרירותיים והקמת התנחלויות…

ממשלת ישראל, אשר סובלת מחולשה, מבידוד ומהסתבכותה במדיניות "היד החזקה", מעוררת את כנופיות "גוש אמונים" והרב כהנא לבצע את התקפות-הדמים הפרובוקטיביות שלהם בהר חברון, תוך שהם קוראים בגלוי לגירוש העם הערבי הפלסטיני מאדמת מולדתו.

מטרת הפעילויות האלה היא ליצור מצב דמוגרפי חדש כהכנה לסיפוח ולהכנעת העם הערבי הפלסטיני, כהכנה להגשמת "פתרונות" שנועדו לחסל את הבעיה הפלסטינית.

למרות כל אלה, ולכל אורכה של התקופה הארוכה והשחורה הזאת בהסיטוריה שלו, עמד העם הערבי הפלסטיני בגדה וברצועה עמידה איתנה, והוא ממשיך להתנגד לכיבוש בכל האמצעים; וכיום מאוחדים כל חלקיו בהתקוממות עממית להכשלת מזימת ה"אוטונומיה", בהנהגת מוסדותיו הלאומיים, איגודי הפועלים והסטודנטים ובהכוונת הנהגתו המקומית, היא "הוועדה להכוונה לאומית".

ואילו ההמונים היהודיים בתוך ישראל משתכנעים מדי יום ביומו כי הכיבוש מסוכן, כי הכיבוש אינו מביא להם כל תועלת, והם מתחילים לסרב לשפוך את דמם ולהוריד את רמת-החיים שלהם כדי שממשלת ישראל תוכל להקים את התנחלויות "גוש אמונים" בהשקעה של מיליארדי לירות על חשבון פת-לחמו של הפועל היהודי.

זה הוכח לא מזמן, שבסיוע דעת-הקהל העולמית, בתמיכת העמים הערביים ובמאבק משותף של ההמונים הפלסטיניים וההמונים היהודיים בתוך ישראל, אפשר גם אפשר לעמוד מול השלטונות הישראליים ולאלצם לפרק התנחלות ("אלון מורה") ולבטל צו-גירוש (נגד בסאם אל-שקעה). כך אפשר גם להמשיך את המאבק ‒

  • למען נסיגה ישראלית מיידית, מלאה ובלתי מותנית מהשטחים הערביים הכבושים;
  • ולמען מימוש זכותו של העם הערבי הפלסטיני להגדרה עצמית, ובכלל זה זכותו להקים מדינה פלסטינית בהנהגת אירגון השחרור הפלסטיני (אש"פ) ‒ נציגו החוקי היחיד.

לידיעתם של הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם האמריקאי:

אנו חיים בתקופה של שחרור העמים, אנו חיים בתקופה של ההכרה בזכות העמים להגדרה עצמית.

מתוך הערכה לעמידתו האיתנה של העם הערבי הפלסטיני בשטחים הכבושים, אנו קוראים לכל הכוחות השואפים לעתיד משותף בשוויון מלא, להצטרף להפגנת החמישה ביוני, בשעה 4.30 אחר הצהריים, בכיכר מלכי ישראל בתל אביב.

  • נגד הכיבוש והפקעת האדמות!
  • להחזרת ראשי העיריות והקאדי של חברון!
  • להכשלת מזימת ה"אוטונומיה"!
  • למען מאבק משותף וחיים משותפים!
  • זכות הגדרה עצמית לעם הערבי הפלסטיני!

מאוחדים במאבק,

התנועה הלאומית המתקדמת בארץ ‒
תנועת אבנא אל-בלד וחוגים עממיים

הליגה הקומוניסטית המהפכנית

האירגון הסוציאליסטי בישראל ‒ מצפן

יוני 1980
אום אל-פחם