ח"כ [שמואל] פלאטו-שרון מוכר כבר לכולם: בורגני כבד, חשוד בפלילים ומבוקש על ידי ממשלת צרפת.

את דעותיו לא הסתיר – ציוני מסור ופטריוט ידוע. הוא תומך בממשלת בגין.

אך פחות מכך ידועים עסקיהם של כמה מן השרים החדשים בממשלתו של בגין.

שר הביטחון החדש, עזר ויצמן, הוא בעל אינטרסים בכמה חברות ועסקים הקשורים במערכת הביטחון. יש הקוראים לו בפשטות  "סוחר נשק". לדוגמה: יש לו מניות בחברת יבוא בשם "ישאף", שבה שותפים גם משקיעים מדרום אפריקה ומישראל. "ישאף" מייבאת פלדה. עתה שוקל שר הביטחון למכור את מניותיו בחברה זו. למי? לשניים משותפיו הישראלים.

ולמי ימכור את שאר עסקיו? לידידיו או לבני משפחתו? עד עתה לא מצאנו מענה על שאלות אלה.

שר האוצר החדש שמחה ארליך, הוא המישנה לבגין בליכוד וגם תעשיין. יש לו מפעל לייצור עדשות אופטיות. הוא בורגני של ממש, גם בדעותיו וגם במעשיו.

שר המסחר והתעשיה והתיירות החדש – יגאל הורביץ – הוא בעל מפעלי תעשיה רבים בתחום ייצור מוצרי חלב ופלסטיקה. הוא הבעלים של "מחלבות מאוחדות" (שמנת…), "טנא נוגה" (חלב…), "אדניר" (גלידה…) ו"ג'יימס נורט" (נעליים…).

שר הבינוי החדש, גדעון פת, הוא בעל מחצית התשלובת של מחסני הקירור של "טמפו" באזור ובאשדוד.

שר החקלאות החדש, אריאל שרון, הוא בעל חווה ענקית, שנרכשה במיליונים רבים של לירות. אין ספק בכך שהגנרל שרון ידע לכלכל עסקיו בתבונה – כל שנותיו בצבא נהג לחסוך ממשכורתו החודשית עד שרכש את החווה…

אכן, ממשלת נצלנים בורגניים למופת!

לפי החוק הקיים רשאי אדם לכהן בממשלה ולהיות גם בעל עסקים פרטיים, הנהנים ממדיניותה של אותה ממשלה ואף ממדיניותו של אותו שר, שהוא גם בעל העסקים. בבוקר הוא מחליט החלטות מטעם הממשלה ובערב הוא מחשב את רווחיו בתור קפיטליסט…

אך גם אם ישונה החוק לא ישתנה המצב. השרים הבורגנים "ימכרו" את עסקיהם לקרוביהם ולעמיתיהם וימשיכו לנהל את אותה המדיניות: לטובת הבורגנים ולרעת הפועלים.