ה י ז ה ר !
מ פ " ם   ז ו מ מ ת   ש ו ב
ל ב ל ב ל   א ו ת ך   ו ל ה ט ע ו ת   א ו ת ך

  • היא מפנה את כל המרץ שלך, המכוון נגד המשך הכיבוש, אל עבר גוש אמונים, כאילו גוש זה לבדו הוא הכובש, הוא המדכא והוא המנשל את בני העם הערבי הפלסטיני…
  • היא ממקדת את התנגדותך להתנחלויות בתביעה לפנות את קדום לבדה. כאילו שקדום היא ההתנחלות היחידה; כאילו שאין עשרות התנחלויות ברמה, בגדה וברצועה.

מפ"ם משחקת היום כאופוזיציה, ובו בזמן היא יושבת לבטח בקואליציה –

מה קרה?

מחר עומדת הממשלה לקיים דיון בשאלת ההתנחלויות. לכן קראה לך מפ"ם לצאת הערב לרחוב; וזאת כדי להרשים את שותפיה-יריביה, מחר בבוקר, ליד שולחן הממשלה.

זהו פטנט ישן של מפ"ם: לממשלה היא מראה כי יש לה כוח ברחוב ואילו אותך היא מרדימה בטענה שהיא פועלת בתוך הממשלה ומשפיעה עליה מבפנים.

זוהי רמאות, זוהי אחיזת עיניים, גם אם משתתפים בה שולמית אלוני, אורי זוהר ואבא אבן.

שוללי הכיבוש וההתנחלויות נוכחו לדעת כי מזה תשע שנים משמשת מפ"ם כסות יונית-שמאלית לדיכויו ולנישולו של העם הפלסטיני בגדה וברצועה (כשם שהמוני הפועלים בישראל גילו כי "המאבק" שמנהלת מפ"ם למענם שווה כקליפת השום).

ואין בכך חידוש, שהרי מפלגה זו היא שותפה ישנה למדיניות של ממשלות ישראל (בין המפגינים כאן היום יש בוודאי כאלה הזוכרים את פנייתו התמימה של מולה אגין מקיבוץ שובל, בימיו האחרונים, אל מנהיגי מפ"ם, כדי שיסכלו את התוכניות התוקפניות של ממשלת ישראל ערב ששת הימים. מולה נפל חלל במלחמה שבה לא האמין, אך מנהיגי מפלגתו – מפ"ם – היו ונשארו שותפים לפשע התוקפנות, כאז כן היום).

מפ"ם קוראת לנו להפגין נגד גוש אמונים בשם הדמוקראטיה.

אך היכן היא מפ"ם הדמוקראטית כאשר הממשלה מפקיעה אדמות של פלסטינים בגליל ובמשולש, בשם ה"יהוד" הגזעני? היכן הם עסקניה הדמוקראטיים כאשר הממשלה שבה הם שותפים פוקדת על "יד חזקה" ביום האדמה – יד חזקה השופכת דם? היכן הם מנהיגיה ושריה, השותפים לפשע הדם השפןך בערי הגדה ובכפריה?

מפ"ם קוראת לנו להפגין בשם "ציונות של דו-קיום". היכן היא הציונות הזו?

איפה קבור הדו-קיום הזה – באדמות ברעם (בירעים) או בשדות הראל (בית-ג'יז)? בתלמי כרמיה (חרביה) או במטעי סאסא (סעסע)? במגידו (לג'ון) או בבית-ניר (דיר א-רובן), בגזית (טירה) או ביזרעאל (זרעין)?

אין ציונות של דו-קיום; בכך מודים כיום מרבית הציונים. רק השמאליים שבהם ממשיכים עדיין להפריח את בלון הציונות הטהורה, הדמיונית, שלא התממשה על חשבון הערבים הפלסטינים.

אנו קוראים למתנגדי הכיבוש ולשוללי ההתנחלויות לנטוש את מסגרות הרמייה דוגמת מפ"ם ולתת גט-כריתות לממשלה הזו, השורצת סוכנים גלויים ומוסווים של גוש אמונים.

מאבק למען פירוק ההתנחלויות כולן ולמען נסיגה מלאה מכל השטחים הכבושים הוא הדרך היחידה בה יש לצעוד היום כדי לקדם את השלום ואת ההכרה ההדדית בזכויות שני עמי הארץ – העם הערבי הפלסטיני והעם היהודי-ישראלי.

הארגון הסוציאליסטי הישראלי ("מצפן")
סניף תל אביב, ת"ד 28061

8 במאי 1976