השנה חגגו בעולם כולו מלאת 100 שנה לקומונה הפריזאית. ב-1871 השתלטו המוני הפועלים של פריז על עירם, ונטלו את השלטון מידי הבורגנות ובני בריתה. הקומונה הפריזאית – ההתארגנות העצמית של הפועלים –  עשתה בשבעים יום יותר מאשר כל הרפורמיסטים במאה השנים האחרונות.

הקומונה הפריזאית היתה שלטון הפועלים הראשון בעולם. אולם הקומונה הפריזאית הצליחה להחזיק מעמד חודשיים בלבד. הבורגנות הצרפתית, יחד עם כל הריאקציה האירופית, דיכאה באכזריות רבה את שלטון הפועלים.

ארבעים ושש שנה לאחר מכן המשיכו הבולשביקים הרוסים את הדרך שהותוותה על ידי הקומונה. על הריסות האימפריה הצארית הם הקימו את שלטון הסובייטים, שלטון מועצות הפועלים והאיכרים.

תוך שבועות מספר עלה בידי המהפכנים הרוסים לחלק את האדמות לאיכרים, להפסיק את המלחמה ולהתחיל בבניית השלטון הפרולטארי. החוליה החלשה בשרשרת המדינות הקפיטליסטיות – רוסיה – נותקה. המהפכה הבולשביקית היתה אמורה להיות הפתיחה למהפכה בכל אירופה, אך כישלונה של המהפכה באירופה המערבית בודד את המדינה הפרולטארית, גרם לניוון המדינה הפרולטארית ואיפשר לביורוקרטיה הסטאליניסטית ליטול את השלטון מידי המוני הפועלים.

המדיניות הנפשעת של הסטאליניזם, הבגידה במהפכה העולמית ובמעמד הפועלים הבינלאומי, הביאו את ניצחון הפאשיזם, כישלון המהפכה בספרד ותבוסת מעמד הפועלים האירופי לפני מלחמת העולם השנייה ואחריה.

אולם לאחר חלוקת העולם בהסכמי יאלטה, המשיך תהליך הקידום החברתי, על אף המדיניות הסטאליניסטית. ניצחון המהפכה הסינית, ולאחר מכן המהפכה הקובנית, הצעדה הגדולה של המהפכה ה[אנטי]קולוניאלית, והמאבק המהפכני של עמי הודו-סין, מהווים את השרשרת הבלתי-פוסקת של המהפכה המתמדת, את המשך אוקטובר 1917.

מאבקם של מהפכני אוקטובר נמשך כיום בעולם כולו: בווייטנאם, בדרום אמריקה, בציילון, במזרח התיכון, בצ'כוסלובקיה ובפולין, ובלב ליבו של הקפיטליזם – במפעלים באירופה ובגטאות בארצות הברית.

גם במוסקבה ובפקין יחגגו השנה את מהפכת אוקטובר. ראשי החוגגים יהיו אלה האחראים על רצח דור שלם של מהפכנים בגרמניה, בספרד, באינדונזיה, בצ'כוסלובקיה ובעיראק.

לחגוג את המהפכה הבולשביקית הרי זה לפני הכל – ללמוד את לקחיה. ללמוד כי אין מעבר לסוציאליזם בדרכי שלום וכי יש לשבור את המדינה הבורגנית בכוח – פן תשבור היא בכוח את המהפכנים. ההתקוממות המזוינת איננה אוטופיה, היא הכרח אם אנו רוצים לבנות חברה חדשה ולגמור עם כל סדר הניצול והדיכוי. לדעת כי האלטרנטיבה הקיימת בפני האנושות היא ברבריזם או סוציאליזם. ללמוד גם כי אי אפשר לבנות סוציאליזם בארץ אחת כאשר שאר העולם עודנו נתון בשליטת האימפריאליזם.

אולם לחגוג את המהפכה הרוסית פירושו גם להבין כי היא מהווה צעד ראשון למהפכה אחת של כל העמלים, מהפכה שלא נפסקה עד עצם היום הזה, ולראות את עצמנו כחלק במהפכה מתמדת זו.

מאבקו של העם הפלשתינאי, מאבקם של המהפכנים בעולם הערבי ובישראל גופא, מהווים חלק אינטגרלי של התהליך המהפכני העולמי.

יחד עם המוני הפועלים בעולם, יחד עם הנוער המורד באירופה ובארצות הברית, יחד עם העם הווייטנאמי הלוחם והמהפכה הקולוניאלית כולה, יחד עם הכוחות המהפכניים בפולין ובצ'כוסלובקיה, יחד עם המוני המנוצלים והמדוכאים בעולם הערבי כולו, נתגבר על כוחותינו הדלים. דרך בניית המפלגה המהפכנית הכלל-אזורית, אשר תיאבק נגד האימפריאליזם ובעלי בריתו באזור – הציונות והריאקציה הערבית. למען ברית סוציאליסטית של עמי המזרח התיכון, למען המהפכה העולמית.

  • הלאה האימפריאליזם!
  • תחי המהפכה העולמית!
  • הלאה הציונות והריאקציה הערבית!
  • יחי המאבק המשותף למזרח תיכון סוציאליסטי!
  • הלאה הביורוקרטיה הסטאליניסטית!
  • תחי הדמוקרטיה של מועצות הפועלים!