המנהיגים הישראליים מזעיקים עולם ומלואו בדברם על "מלחמת הגנה" של ישראל ועל "תוקפנות" ערבית. מחרים-מחזיקים אחריהם כל זנבותיהם מימין ומשמאל – החל באלדד שייב ומנחם בגין, וכלה באורי אבנרי ומשה סנה.

עתה החל המרצע לצאת מן השק.

קרא בעיון את הקטע הבא:

…אך ארה"ב לא ויתרה על מעמדה: בד בבד עם הינתקותה ההדרגתית מווייטנאם הלך וגבר המאמץ לשוב לא למעמד של טרום-מלחמת-ששת-הימים, שנשא את כל סימני ההיכר של חולשה וייטנאמית, אלא לעמדת השפעה מראשית שנות ה-60. המכשיר שבו השתמשה ארה"ב, הן לקיום מעמדה עד 1969, הן למתן תוקף להתקפת-הנגד שלה משנת 1970 ואילך לכיבוש חוזר של עמדותיה, היה צה"ל. זו הסיבה לתמיכתה המדינית של ארה"ב בישראל, לסיוע הצבאי והכלכלי הנדיב שהעניקה לנו, ולהרתעת ברית המועצות ממעורבות פעילה יותר נגדנו.

המהלך האמריקאי הוכיח את עצמו. עתה קרוב מאוד לסיום מבצע השיבה. השלב הנוכחי מבחינתה של וושינגטון הוא מימוש התוצאות בארצות ערב של עמידת ישראל בסיוע אמריקאי.

א. שוייצר, "הארץ", 28.5.1971

הוא התפרסם בעיתון "הארץ", ב-28 במאי; כתב אותו א. שוייצר, מבכירי העיתונאים בישראל. לא "נצח ישראל" ולא "סוד הקיום היהודי"; לא "עם לבדד ישכון" ולא "בכל דור ודור קמים עלינו להשמידנו"; לא "העולם כולו נגדנו" ולא "מעטים מול רבים".

רק ברית בין ישראל לבין האימפריאליזם!

ארבע שנים לאחר מלחמת יוני 1967, אנו מגישים לפירעון את חשבון הדם, אותו ניצלו ועדיין מנצלים שליטי ישראל בציניות עילאית: מלחמת הגנה או תוקפנות בשירות האמריקאים?

מלחמת יוני 67' הינה רק קטע אחד בסכסוך רב-שנים שבין הציונות לבין ההמונים הפלשתינאים, בין ישראל לבין העולם הערבי. בהיות הציונות בעלת-ברית לאימפריאליזם מאז ומעולם (הרצל והסולטאן התורכי, הקיסר הגרמני וכו'; הצהרת בלפור וכו'; הברית בין ישראל לבין אנגליה וצרפת ב"מבצע סואץ" ב-1956 וכו') היוותה המלחמה של 1967 מוקד, בו התרכזו והשתלבו זה בזה מטרות הציונות ותוכניות האימפריאליזם האמריקאי.

לכן מעז שוייצר לכתוב במפורש כי צה"ל הוא מכשיר בשימוש ארצות הברית! והרי שוייצר אינו "בוגד", אכול "שנאה עצמית".

אנו קוראים לך להשתתף באסיפה לציון ארבע שנים למלחמת יוני ולכיבוש (סליחה, "מלחמת המגן שנכפתה עלינו"… למען האינטרסים של האימפריאליזם האמריקאי במזרח-התיכון). האסיפה תיערך באולם מייזר באוניברסיטה, ביום חמישי 10.6.71 בשעה 20:00 (שמונה בערב) ובמהלכה תינתן רשות דיבור למשתתפים.

עתידך ועתיד יהודי ישראל אינו בברית עם האימפריאליזם. העתיד הוא במאבק משותף של יהודים וערבים נגד האימפריאליזם, הציונות והריאקציה הערבית!

למען מהפכה סוציאליסטית במזרח-התיכון!

בואו להשתתף באסיפה לציון ארבע שנים
למלחמת יוני ולכיבוש,
ביום חמישי 10.6.11 בשעה 20:00
באולם מייזר א' באוניברסיטה בירושלים.

תא הסטודנטים של הארגון הסוציאליסטי הישראלי – "מצפן"

ירושלים, יוני 1971