השנה – עלייה ב-41 אחוז בשביתות

אי אפשר היה לטעות בקשר לתשובה שנתנו הפועלים ל"עיסקת החבילה", ופירוקה בסוף שנה זו. התשובה היתה בולטת, בגידול מספר השביתות שנערכו בתשעת החודשים הראשונים של השנה: מספרן גדל ב-40%! מספר המשתתפים בשביתות הגיע ל-98 אלף איש! מספר ימי השביתה עלה אף הוא, ונאמד ב-172 אלף ימים, לעומת 72 אלף ימי שביתה בתקופה המקבילה אשתקד.

בנמלים – הישג חלקי

פועלי התפעול של שלושת הנמלים – חיפה, אשדוד ואילת – הגיעו להישג חשוב לאחר מאבק עקבי וממושך. הסכם עבודה חדש נחתם לבסוף, והוא מלמד על התקדמות ניכרת לקראת מטרת העובדים – להגיע להסכם עבודה אחיד ולהשוואת התנאים בכל הנמלים.

בהסכם הושגו, בין היתר:

  • טבלת שכר אחידה לדירוג פועלי התפעול בכל הנמלים.
  • השוואת חישוב ערך השעה בנמלים.
  • העלאת תקרת הוותק מ-15 ל-20 שנה, כנהוג אצל עובדים אחרים.
  • השוואת תנאי ביגוד, מענק לידה, כלכלה וכו'.

העובדים עצמם מעריכים הסכם זה כהישג החשוב ביותר עד כה.

לעומת הישגיהם של פועלי התפעול, עדיין לא השיגו עובדי מחלקת הים את מילוי תביעותיהם. עובדי מחלקה זו מקופחים לעומת עובדי מחלקות אחרות: עבודתם מפרכת, ולעתים קרובות אין העבודה מסתיימת עם תום המשמרת.

בין שאר תביעות העובדים: הנהגת דירוג של מנהלי עבודה כנהוג במחלקות אחרות של הנמל. לאחר משא ומתן מייגע וסחבת ארוכה, פתחו עובדי מחלקת הים באשדוד ובחיפה בסנקציות, על ידי הפסקות עבודה בשביתות במשך 36 שעות. אולם הם הפסיקו אותן לאחר הבטחתו של מנהל הרשות החדש, אהרון רמז, כי תביעותיהם יידונו בהקדם.

עד כה לא התחדש דבר והעובדים מאיימים בחידוש הסנקציות.

בדואר – המאבק נמשך!

  • לאחר מאבקים ממושכים שהתנהלו במספר מחלקות בדואר ושהסתיימו בהישגים מוגבלים, יצאו עובדי מחלקות נוספות בשורת דרישות. בשביתת הדוורים ביולי סוכם כי תביעותיהם לתוספת מאמץ ולקיצור שעות העבודה בשבוע תועלינה בדיון על ההסכם החדש. הדוורים תבעו 5 ל"י ליום עבודה כתוספת מאמץ, אולם ברגע האחרון נאמר להם כי משרד האוצר אינו מסכים להוסיף את סכום הכסף. הם קיימו שביתת אזהרה בת יום אחד במחאה על הסחבת.
  • 180 עובדי המיברקה הפסיקו את עבודתם בשעות 6-2 אחר הצהריים. זאת כמחאה על דחיית תביעתם להעלאת התוספות למשמרות אחר הצהריים ולשבתות.
  • ב-9 בדצמבר פתחו 1,200 עובדי דואר תנועה במחוז תל אביב (כולל דוורים, אשנבאים, סבלים ועובדי מיון) בהפסקת העבודה של שעות נוספות כמחאה על הסחבת במשא ומתן בתביעותיהם.
  • כ-500 נהגי הדואר ועובדי המוסכים בשלוש הערים הגדולות קיימו לפני למעלה מחודש שביתת אזהרה בת יום אחד. כזכור, קיימו הנהגים לפני חודש שביתה שנמשכה שבוע, ונפסקה לאחר שהובטח להם כי יימשך המשא ומתן עם נציבות שירות המדינה.

שביתה ארצית בלפידות

ב-3 בדצמבר קיימו עובדי חברת לפידות שביתת אזהרה בת חמש שעות בכל רחבי הארץ.

לאחר 18 שנות עבודה עומדים עשרות מעובדי החברה בפני סכנת פיטורים. הפיטורים נמשכים מזה כשנתיים בטענה של חוסר עבודה, בו בזמן שיש ביקוש רב אחרי ידיים עובדות בשטח זה. הסיבה האמיתית לפיטורים היא הרצון להיפטר מעובדים ותיקים בעלי זכויות, ולקבל במקומם עובדים חדשים בשכר נמוך יותר.

לאחרונה הוחלט לפטר 80 עובדים נוספים. הפעם החליטו העובדים לעמוד שכם אחד מול הפיטורים.

יהודים וערבים במאבק משותף

ב-20 בנובמבר פתחו 200 פועלי הניקיון של עיריית בני ברק בשביתה, לאחר שלא נענו לדרישתם להשוות את שכרם ותנאי עבודתם לאלה של עובדי הניקיון בעיריית תל אביב ובעיריית רמת גן. הנהלת העירייה ניסתה לשבור את השביתה בעזרת המשטרה. גויסו כ-40 פועלים ערבים מהשטחים הכבושים, כדי לרוקן את פחי האשפה, בהנחה כי ייאותו לכל עבודה בשל מצוקתם.

אולם משהגיעו ה"גויים של שבת" לבני ברק, הסבירו להם השובתים כי הם הובאו לכאן כדי לשבור שביתה. הפועלים הערבים סירבו להיות "צהובים", וביקשו לחזור לביתם. אולם המשטרה לא הניחה להם וניסתה לאלצם לעבוד. הפועלים הערבים לא נכנעו וסירבו בכל תוקף לעשות את העבודה השוטפת של הוצאת הפחים מהחצרות. אחרי לחץ נאותו לסלק רק את האשפה שכבר הצטברה ברחובות.

שביתתם של פועלי בני ברק היהודים, והסולידריות הפועלית שגילו כלפיהם הפועלים הערבים, הביאו לניצחון. לאחר ארבעה ימי שביתה הודיעה עיריית בנק ברק לפועלים השובתים כי תקיים את ההסכם בכל הנוגע להשוואת השכר והתנאים.

הלקח: סולידריות בין פועלים היא תנאי לניצחון. סולידריות בין פועלים יכולה וחייבת לגבור על הליכוד הלאומי. מאבק משותף של פועלים יהודים וערבים הוא אפשרי.

*     *     *

ניצחון לפועלי "ג'נרל מוטורס"

שביתה שהקיפה למעלה מ-400,000 פועלים בחברת המכוניות הגדולה ג'נרל מוטורס הסתיימה בניצחון גדול. בחוזה החדש מובטח לפועלים:

העלאת שכר של 30% בשלוש שנים; פיצוי מתמיד על עליית יוקר המחיה; העלאת הפנסיה; שבוע חופש רביעי בתשלום לבעלי ותק של 20 שנה ויותר.

אכן, ניצחון מרשים. אולם ניצחון זה הושג אחרי מאבק ממושך ושביתה שנתמשכה כחודשיים. כדי להסביר את כניעת מנהלי ג'נרל מוטורס מספיקים שני מספרים: בשליש האחרון של שנה זו הפסידה ג'נרל מוטורס לראשונה סכום של יותר מ-84 מיליון דולר, בעוד פורד הרוויחה כ-81 מיליון דולר בתקופה זו.

בגלל השביתה הגדולה לא הצליחה ג'נרל מוטורס להוציא השנה את המודלים החדשים של מוצריה. יוזמי השביתה ידעו זאת וניצלו את יתרונם.

גם בארצות הברית מתנהלת מלחמה, וגם שם טוחנים "ביטחון" ו"שעת חירום". ואף על פי כן יצאו מאות-אלפי פועלים לשביתה ארוכה, בהכרזה כי יחדלו רק משימולאו דרישותיהם. ובל נשכח – לפועלים אלה יש מה להפסיד!

הישגיהם העצומים מוכיחים שוב ושוב, כי מאבק נועז ועקבי סופו להצליח. כל עוד יחכו הפועלים לחסדי המעבידים – לא ישיגו דבר!