רצח קנדי עדיין מכה הדים בעולם. הפחד מפני שינויים בבית הלבן נובע מהעובדה שבידי נשיא ארצות הברית מרוכזת עוצמה צבאית, כלכלית ופוליטית אדירה. בידו של נשיא זה נתונה ההחלטה האחרונה על הפעלת הטילים הבין-יבשתיים, נושאי ראשי המחץ הגרעיניים. בכוחה של החלטה זו להביא הרס ללא תקדים על תושבי כדור הארץ. העובדה שהשליט על כוח הענק הזה יכול להירצח על ידי ירייה מרובה, ממש כמו הטוראי האחרון שבצבאו, הדהימה את העולם.

אנשים התרגלו לשמוע על רצח אנשי שלטון במדינות דרום אמריקה, אפריקה, או אסיה. לפתע נתברר להם כי גם נשיא "מבצר הדמוקרטיה" אינו מחוסן מפני רצח פוליטי.

העובדה שניתן לרצוח את נשיא ארצות הברית למרות חומת ההגנה הבלתי חדירה כמעט, המקיפה אותו, הפתיעה את העולם. אך יותר מזאת נזדעזעו רבים מצורת הטיפול של משטרת טקסס ומשרד החקירות הפדרלי בפרשה.

שום מאורע, מאז המשבר הכלכלי הגדול בתחילת שנות השלושים, לא עירער את הפרסטיז'ה של ארצות הברית בעולם כמו הרציחות בטקסס, והחקירה שנתלוותה להן.

בדאלאס נהרגו נשיא, שוטר וחשוד ברצח, נפצע מושל המדינה. כל החקירות שנערכו עד עתה סביב ההתנקשויות הללו גילו רק עובדה אחת – כי משטרת טקסס, במידה ואינה מעורבת בעצמה ברצח, היא מושחתת.

בבת אחת, בדרמטיות ובפתאומיות, נחשף צד נוסף של השלטון האמריקאי, אשר הוסתר עד כה מעיני העולם – הצד המושחת והאלים של החיים הפוליטיים שם.

ממשלת ארצות הברית המופיעה ככוח איתנים כלפי חוץ, נתגלתה כחסרת אונים כלפי פנים.

השלטון המרכזי אינו מצליח לכפות החלטותיו על השלטון המקומי.

השלטון המרכזי לא הצליח לגלות מראש ולמנוע את ההתנקשות בנשיא, המהווה את בבת עינו.

השלטון המרכזי לא הצליח להתגונן מפני המתנקשים בשעת ביצוע ההתנקשות, לא הצליח לגלות את הרוצחים לאחר הביצוע ולא הצליח למנוע את רציחתו של החשוד ברצח.

בצדק שואלים עתה חסידי הקפיטליזם בעולם כולו: "כיצד אפשר לסמוך על שלטון כזה שיגן עלינו מפני הקומוניזם?"